Animal Flow

Branża fitness nieustannie się poszerza oferując szeroką gamę ćwiczeń; siłowych, wzmacniajacych, cardio, stretching, ale to wszystko już znasz.

A czy wiedziałaś/eś, że są ćwiczenia podczas których naśladuje się ruchy zwierzat ? Czy nie w każdym z nas drzemie trochę zwierza? Czy nie każdy chce poczuć zew natury?

Absolutną nowością na rynku fitness jest program treningowy Animal Flow, opracowany przez Mike’a Fitcha – Sam Mike Fitch to licencjonowany trener personalny, z 13 letnim doświadczeniem w branży fitness. Od lat poszukuje niekonwencjonalnych form ruchowych, trenując takie dyscypliny jak breakdance czy parkour. Charakterystycznym elementem w tym systemie treningowym, jest powrót do NATURY, który objawia się naśladowaniem ruchów zwierząt. W tym celu przełączamy się na pierwotne instynkty, rozbudzając przy tym swoją siłę funkcjonalną.

Animal Flow to trening siłowy, który ugruntował się na ćwiczeniach kalistenicznych (czyli ćwiczeniach z własną masa ciała), które są podstawą w tym treningu. Dzięki czemu poszerza to nasz zakres ruchu, mobilność stawów, a także wzmacnia nasze ciało i rozwija sprawność. Praca fizyczna zostaje wykonana z naturalnym obciążeniem własnego ciała oraz praw fizyki, czyli przy pomocy grawitacji.

Wszystkie ćwiczenia odbywaja sie w podporach. Dlatego też każdy trening zaczynamy od rozgrzania nadgarstkow. AF mozesz trenować w domu, w podróży, w pięknych plenerach jak i na siłowni. Nie jest Ci potrzebny sprzęt. Muzyka również nie odgrywa dużej roli, chociaż może być doskonałym uzupełnieniem. Najlepsza maszyną treningową jest Twoje ciało! Trening może być wykonywany jako element rozgrzewki, lub jako oddzielna sesja treningowa.

Treningi Animal Flow opierają się na sześciu głównych komponentach: -mobilizacja nadgarstków -aktywacja pozycji – specyficzne dla systemu rozciąganie -przemieszczanie się w pozycjach – przejścia i zmiany – flow (płynny ruch) – sekwencje ruchów połączone w całość. Treningi są bardzo różnorodne, dzięki zmianie tempa, rodzajów ćwiczeń i połączeniami poszczególnych ćwiczeń w ramach flow. Trening ten potrafi nieźle zmęczyć, angażuje jednocześnie aż kilkanaście grup mięśniowych, dzięki czemu można skutecznie wzmocnić całe ciało, wymodelować sylwetkę, a także zmienić strukturę mięśni, a delikatnie wykonywany rozciągnie Twoje ciało zwiększając zakresy. Do tego trenować może absolutnie każdy bez ograniczenia na wiek oraz stopień zaawansowania. Dodatkowo Animal Flow zwiększa świadomość własnego ciała, a naśladowanie ruchów podpatrzonych u zwierząt korzystnie działa na naszą psychikę. W trakcie godzinnej sesji mozesz spalić nawet 600kcal.

ZALETY:

  • Wyrzeźbiona sylwetka w zdrowy i ciekawy sposób.
  • Doskonalenie koordynacji ruchowej.
  • Poprawa ruchomosci stawów.
  • Zwiększa siłę funkcjonalną.
  • Redukcja stresu i napięć.
  • Zdrowe plecy- stabilizują i wzmacniają kręgosłup.
  • Świadomość pracy z własnym ciałem.
  • Ciało zyskuje harmonię i staje się mniej narażone na kontuzje.

 

Katarzyna Gworek – certyfikowana trenerka Animal Fow.