Jak zrobić płaski brzuch?

„Jak zrobić płaski brzuch i jak pomogą w tym treningi w GymForYou ?”

Dzisiejszy artykuł pomoże nakierować Cię i wskazać Ci kilka nie zawsze jasnych i oczywistych kwestii dotyczących zmniejszenia obwodu pasa – nadania tej okolicy ciała estetycznego i satysfakcjonującego efektu.

Pierwszą rzeczą na której chciałem się skupić i wspomnieć kilka zdań jest trening tej okolicy ciała. 

Kwestia treningu tej części ciała powinna posiadać pewne zasady, według których proces treningowy powinien przebiegać i niewątpliwie jedną z nich są ..,

Popularne ćwiczenia stabilizacyjne, widziane na co dzień – często wykonywane bez świadomości, co rzutuje na aspekty techniczne ćwiczenia a to na efekt ostateczny. Moim zdaniem powinny stanowić ważne miejsce w planie treningowym z uwagi na wykorzystanie korzyści płynących z ich wykonywania, właśnie z nich wyniesiemy zadowalające efekty przynajmniej w przypadku 95% ogółu ćwiczących w siłowni (dziś w tym krótkim wpisie nie będę wchodził w anatomiczne funkcję poszczególnych mięśni co bez dwóch zdań ma znaczenie w świadomym treningu – gdyż chcę aby przeczytanie tego wpisu nie sprawiało większości problemu ). Poza aspektami estetycznymi może również ich zastosowanie i umiejętne wykorzystanie wpłynąć na zmniejszenie odczuć bólowych w przypadku LBP (Lower Back Pain).

Zastosowanie ćwiczeń ukierunkowanych na działanie sił rotacyjnych oraz pracy mięśni o mechanizmie działania skurcz – rozkurcz umiejętnie wykorzystanych oraz wykonanych, będzie wzmacniało cały pas jednocześnie tworząc „bezpieczny łącznik” między górną a dolną połową ciała co niewątpliwie ma przełożenie na inne elementy treningowe. 

Poza aspektami treningowymi które wpływają na „płaski brzuch”, niepodważalne i kluczowe znaczenie odegra ogólnie rozumiane hasło „dieta” … którego swoją drogą nie lubię. Ogół nawyków żywienia tych dobrych i tych złych ma na to ogromny wpływ, kluczem tutaj będzie które nawyki będą dominowały ! Maksymalnie skrótowo – bo nie o żywieniu jest wpis, kaloryczność diety w przypadku osoby pragnącej zmniejszyć obwód pasa winna wynosić poniżej CPM (całkowitej przemiany materii). 

Dlaczego powinieneś wybrać GymForYou ? 

Na samym początku aby zrozumieć poprawne, zdrowe i bezpieczne działanie naszych mięśni brzucha przydatne są wskazówki w momencie wykonywania ćwiczeń, ukierunkowanych na ich pracę – nie zawsze możemy tego oczekiwać w domowym zaciszu czy też miejscach pozbawionych wykwalifikowanych trenerów. Nauka oraz doskonalenie to proces podczas którego każda wskazówka jest cenna, a takie możesz otrzymać od nas trenerów ! Zajęcia dzięki którym wzmacniamy centrum naszego ciała jak np. pilates również świetne wpływają na całokształt drogi do płaskiego brzucha ! Pilates i inne zajęcia znajdziesz w naszym grafiku zajęć.

Serdecznie zapraszamy na treningi, chętnie pomożemy !

Rafał Kukla – Trener Personalny.