Kettlebells w treningu kobiet - GymForYou

Kettlebells w treningu kobiet

Trening z ciężarami dziś jest w coraz większym stopniu normalną potrzebą każdej z nas. Ciężary nie są już domeną jedynie dla mężczyzn. Płeć piękna nie obawia się już ich, a w swoich treningach chętnie chwyta za odważniki KETTLEBELLS. Wszystko po to, aby zyskać szczupłą i umięśnioną sylwetkę, zwiększyć siłę, kondycje i wytrzymałość, a przy tym nie pozbawiając nas kobiecych atrybutów.

Nie można też pominąć aspektów psychologicznych, którymi są większa pewność siebie, wyższe poczucie wartości, więcej energii do działania i zadowolenie z wizualnych efektów regularnych treningów.

Zasadnicza cechą treningu z odważnikami kettlebells jest wykonywanie ćwiczeń w sposób eksplozywny. Oznacza to, że kształtujemy w nich nie tylko masę mięśniową, ale również koordynację ruchową, zręczność, dynamikę i siłę chwytu, a także gibkość, mobilność oraz ruchomość stawową.
Wiele ćwiczeń z kettlami aktywuje mięśnie CORE, wzmacniając mięśnie brzucha. Podczas TURECKIEGO WSTAWANIA (TGU) angażujesz praktycznie całe ciało, a mięśnie Twojego brzucha pracują w pełni i w różnych płaszczyznach, stając się niemal kuloodporne.
SWING, SQUAT, DL zbudują pośladki i grzbiet ze stali.
MILITARY PRESS niezniszczalne i pięknie zarysowane barki, w CLEAN oraz SNATCH spalisz tłuszcz, zbudujesz moc całego ciała, kondycje oraz silny chwyt.

Każda kobieta zatem powinna spróbować treningu z kulami. Dzięki pracy całego ciała na efekty nie trzeba długo czekać. Jest to idealne narzędzie treningowe dla kobiet. Przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach i poprawnej technice wzmocnisz te bardziej wymagające dla kobiet partie mięśniowe – pośladki, nogi, brzuch.

” Możesz być kimkolwiek zechcesz, wojownikiem, atletą, twardym facetem lub kobietą, gotowymi radzić sobie z trudnościami życia, ale najpierw musisz BYĆ SILNYM (StrongFirst) ”

CO DAJE CI TRENING KETTLEBELL:

• wypracowanie siły funkcjonalnej

• wszechstronna sprawność fizyczna

• wytrzymałość, wydolność i dynamika

• poprawa elastyczności i stabilności

• redukcja tkanki tłuszczowej

• siłowe przygotowanie dla innych dyscyplin sportowych

 

Katarzyna Gworek