Noworoczne postanowienie - GymForYou

Noworoczne postanowienie

Czas na Noworoczne postanowienia. Jeśli posiadasz cele sylwetkowe, bądź inne związane z aktywnością fizyczną odsyłam Cię do najnowszego wpisu gdzie odpowiadam na pytanie: ,,jak się do tego zabrać?’’

Nieważne czy Twoim celem jest zrzucenie pięciu czy pięćdziesięciu kilogramów, zbudowanie masy mięśniowej, komfort zabawy z dzieckiem czy przebiegnięcie maratonu, kluczem do sukcesu jest mądre zaplanowanie swojego działania. Pozwól, że przedstawię Ci najlepszy sposób na określenie swoich celów treningowych.

Postępuj zgodnie z wytycznymi akronimu SMART, aby ustalić mądre cele.

S– Twój cel powinien być SPRECYZOWANY. Cel powinien być prosty i łatwy w zrozumieniu. Popularny cel : ,,Chcę być zdrowszy’’ jest zbyt ogólny, zastanów się co przez to rozumiesz. Co w Twoim przypadku oznacza bycie zdrowszym, czy jest to utrata kilogramów, włączenie do rutyny dnia spaceru, a może jeszcze coś innego?

M– Twój cel powinien być MIERZALNY. ,, Chcę stracić na wadzę’’ to mało mierzalny cel, zastanów się jak będziesz śledził swoje postępy, skąd będziesz wiedział, że już osiągnąłeś swój cel?

A– Twój cel powinien być AMBITNY. Cel powinien być osiągalny, motywujący Cię do działania, jednak nie taki, którego realnie nie jesteś w stanie osiągnąć. Cel powinien sprawiać, że rano budzisz się gotowy do działania i wieczorem przy stu procentach zrealizowanego planu czujesz się z siebie zadowolony.

R– Twój cel powinien być REALNY. Zastanów się czy przy obecnym trybie życia jesteś w stanie poświęcić wystarczającą ilość czasu i energii na osiągnięcie wyznaczonego celu.

T– Twój cel powinien być TERMINOWY. Wyznacz sobie punkt końcowy realizacji danego celu, to motywuje do rozpoczęcia oraz wytrwania w postanowieniu. Unikniesz wtedy przekładnia zadań na dzień kolejny.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci lepiej rozpocząć przygodę z siłownią czy aktywnością fizyczną. Teraz nie pozostaje Ci już nic innego jak zastanowić się czego oczekujesz od siebie i zacząć działać!

Marta Jankowska – Trener personalny.

Więcej artykułów na stronie www.jankowskatrenuje.pl

Trener personalny Katowice - Marta Jankowska