Spinning – pierwszy trening

Jazda na rowerze stacjonarnym niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków dla naszego organizmu. Spalanie kalorii, które przenosi się na utratę zbędnych kilogramów, poprawę wydolności tlenowej oraz beztlenowej organizmu. Odreagowanie stresu sprawia, że zajęcia na rowerach stacjonarnych cieszą się ogromną popularnością w klubach fitness. Zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy jazda na zewnątrz jest niezbyt przyjemna oraz niebezpieczna.
Zaczynamy trenować:
  • Pierwszy raz przychodząc na zajęcia obowiązkowo zabieramy ze sobą strój sportowy (mile widziane spodenki z wkładką kolarską, które powodują mniejszy dyskomfort podczas jazdy), obuwie sportowe (w naszym klubie jest możliwość używania butów z blokami SPD co znacznie ułatwia jazdę na rowerze), ręcznik oraz koniecznie napój (jeśli wysiłek trwa mniej niż godzinę może być to woda, w przypadku wysiłku powyżej godziny polecam napoje izotoniczne).
  • Mile widziany będzie również zegarek z pomiarem tętna, który pozwoli na bieżąco monitorować pracę naszego serca.
  • Po wejściu na salę ” rowerową “, jeśli jesteśmy pierwszy raz obowiązkowo korzystamy z pomocy instruktora, który ustawi nam pozycję na rowerze, która będzie dla nas bezpieczna i odpowiednia. Zła pozycja na rowerze może przyczynić się do problemów z kolanami, kręgosłupem oraz nieefektywną jazdą, dlatego warto skorzystać z pomocy eksperta.
  • W naszym klubie na rowerach znajdują się cyferki na rurce siodełka i kierownicy, które warto zapamiętać po ustawieniu odpowiednio pozycji przez instruktora – następnym razem wystarczy ustawić wysokość siodełka oraz kierownicy na zapamiętane cyferki i możemy siadać na rower.
Jeśli mamy jakieś dolegliwości zdrowotne warto poinformować o tym instruktora przed zajęciami dla naszego bezpieczeństwa.
W klubie Gym For You korzystamy z rowerów marki Toma Hawk, które nie tylko dają olbrzymią przyjemność z jazdy, ale pozwalają również przeprowadzić bardzo profesjonalny trening nie tylko dla amatorów, ale również dla zawodników którzy chcą przygotować się do sezonu kolarskiego lub triathlonowego.
  • Duży czytelny ekran pozwala na monitorowanie takich funkcji jak pomiar mocy , kadencja , kalorie , opór , dystans , prędkość itp . Zwłaszcza pomocny jest pomiar mocy, który pozwala przeprowadzić trening dokładnie tak jak sobie go zaplanujemy oraz na bieżąco monitorować postępy.
  • Na zajęciach możemy wykonać różne formy treningu takie jak: trening tlenowy, trening interwałowy, trening siły itp. Osobiście jestem zwolennikiem treningu interwałowego, który powoduje, że nie tylko spalamy kalorie na zajęciach , ale również długo po zakończeniu treningu.
Okres Noworoczny to idealny moment, aby spakować buty, strój sportowy, bidon trochę chęci i dołączyć do naszej ” pedałującej ” rodziny.
Uwaga ROWER UZALEŻNIA !!!
Widzimy się na zajęciach.
Paweł Skorupa – trener.