Dlaczego warto ćwiczyć na siłowni GymForYou KATOWICE

Na to pytanie najlepszą odpowiedź uzyskać można po wizycie na naszej siłowni, w klubie fitness GymForYou. Na pewno jednym z powodów, dla których warto u nas trenować jest dostęp do wysokiej klasy sprzętu treningowego, rozmieszczonego w odpowiednich strefach. Są to m.in. bieżnie, rowery (na, których regularnie odbywają się zajęcia rowerowe).

Sprzęt, którym dysponuje nasza siłownia podzielony jest na 4 strefy: strefę cardio, strefę z maszynami, strefę wolnych ciężarów i strefę przeznaczoną do treningu funkcjonalnego.

W strefie cardio znajdują się takie maszyny jak: bieżnie, rowerki, schody, wioślarze, orbitreki. Tutaj możemy spalić zbędny tłuszcz, rozgrzać się przed treningiem czy też poprawić swoją wydolność tlenową. Wiele osób nie przepada za treningiem cardio, ponieważ kojarzy go z nudnym chodzeniem po bieżni, ale na naszej siłowni można przełamać ten stereotyp – większość naszych maszyn firmy Life Fitness jest wyposażona w dotykowe wyświetlacze z zainstalowanymi aplikacjami (np. aplikacją Netflix), dzięki czemu czas spędzony na bieżni może umilić ulubiony serial, film albo muzyka.

Kolejna strefa w naszym zestawieniu to strefa z żółtymi maszynami. Maszyny pozwalają na bezpieczny trening izolowany, to znaczy, że podczas ćwiczeń poszczególne partie są odseparowane w znacznie większym stopniu niż podczas treningu z wolnymi ciężarami, poza tym wymuszają prawidłowy ruch. Osobom początkującym znacznie łatwiej będzie ćwiczyć na maszynach niż z wolnymi ciężarami. Maszyny mają również funkcję mierzenia czasu oraz liczby powtórzeń. Dodatkowo na każdej z maszyn znajduje się ilustracja z instrukcjami jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie, w razie wątpliwości trenerzy zawsze służą pomocą.

Strefa wolnych ciężarów to miejsce, które pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty. Tutaj możemy ćwiczyć z użyciem takiego sprzętu jak: sztangi, hantle, ławeczki, modlitewnik i wiele innych. Ćwiczenia wykonywane z użyciem wolnych ciężarów zmuszają do pracy mięśnie stabilizacyjne oraz wymuszają wykorzystywanie wzorców ruchowych. Przy odpowiedniej technice ryzyko kontuzji związane z wolnymi ciężarami jest wyeliminowane, a efekty jakie możemy uzyskać to przyrost siły oraz rozbudowa masy mięśniowej.

Ostatnia strefa to strefa funkcjonalna. Doskonałe miejsce na przełamanie treningowej rutyny i do treningu z ciężarem własnego ciała. Sprzęt, którym możemy posługiwać się w tej strefie to: różnego typu power bagi, kettlebelle, platformy koordynacyjne (BOSU), stepy, skakanki, piłki gimnastyczne, TRX i wiele innych.

Mateusz Popczyk – trener personalny.

Trener personalny Katowice - Mateusz Popczyk
bieżnie siłownia Katowice

BIEŻNIE SIŁOWNIA KATOWICE

Zajęcia rowerowe Katowice

ZAJĘCIA ROWEROWE KATOWICE