kształtowanie kobiecej sylwetki

Kształtowanie kobiecej sylwetki

Kształtowanie kobiecej sylwetki to proces wymagający czasu, wysiłku i odpowiedniego planu – wbrew pozorom, nie tylko treningowego. Jak się za to wszystko zabrać, aby włożona praca przyniosła jak najlepsze efekty? Jeśli marzysz o apetycznej i proporcjonalnej figurze, koniecznie zatrzymaj się tu na dłużej. Przedstawiamy poradnik kształtowania kobiecej sylwetki – praktyczny i przystępnie napisany, przy pomocy którego osiągniesz swój cel.

Jak wyrzeźbić sylwetkę?

Wszystkie panie wylewające siódme poty na treningach wiedzą, ile poświęcenia i wysiłku wymaga kształtowanie kobiecej sylwetki – tak, aby osiągnęła wymarzony wygląd. Obserwując zmagania kobiet z “odchudzaniem”, zauważyć można jednak, że wiele z nich popełnia często podobne błędy. I nierzadko zdarza się, że to właśnie one stoją za niepowodzeniami – czy to redukcji, czy budowania masy mięśniowej.

Jak wyrzeźbić sylwetkę kobiecą? Ile czasu potrzeba? Od czego zacząć? O czym należy pamiętać? Pytań pojawia się wiele. Przychodzimy więc z pomocą! Przed Tobą poradnik kształtowania kobiecej sylwetki – a w nim najważniejsze zasady i cenne wskazówki, które pomogą Ci wyrzeźbić ciało skutecznie i bezpiecznie. Cykl porad rozpoczyna ten wpis. Przyjemnej lektury!

Kształtowanie kobieciej sylwetki – jak ją wyrzeźbić?

Jak zabrać się za kształtowanie kobiecej sylwetki? Najlepiej od zapoznania się z fundamentalnymi zasadami, bez których żadna bezpieczna i skuteczna redukcja nie ma prawa się udać. Poniżej prezentujemy 10 najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety, które skutecznie niweczą wysiłek podejmowany i w kuchni, i na siłowni.

  1. Niewłaściwa dieta

Teoria jest prosta – żeby schudnąć, trzeba jeść mniej. Jednak, jak pokazuje praktyka, nietrudno tu o popełnienie błędu. Te najczęściej zauważane w przypadku kobiet to zbyt duży deficyt kaloryczny, którego następstwem jest deregulacja gospodarki hormonalnej i docelowo całkowity brak efektów oraz brak deficytu, czyli tzw. jedzenie “na oko”.

  1. Źle dobrany trening

Kolejny „zabójca” efektywnego kształtowania sylwetki to źle dobrany trening. W tym przypadku też mamy dwie skrajne sytuacje. Panie z reguły trenują za lekko – trening o śladowym wręcz wydatku kalorycznym lub wręcz przeciwnie – ciężkie treningi na siłowni w Katowicach nawet i 6 razy w tygodniu, które dla większości kobiet będą miały zbyt dużą objętość. A ciało nie będzie miało czasu na regenerację.

  1. Brak dopasowanego systemu odżywiania.

Dieta wysokobiałkowa, ketogeniczna, bezglutenowa czy też inne systemy odżywiania wykluczające określone grupy produktów nie zawsze są dobrym rozwiązaniem – a przynajmniej, nie dla każdego.

  1. Brak periodyzacji treningowej.

Kolejny często powielany błąd przy kształtowaniu sylwetki to brak periodyzacji treningowej. Trening siłowy oraz tzw. systemy energetyczne powinny być często modyfikowane, najlepiej co 4-5 tygodni.

  1. Za mała masa mięśniowa.

Panie boją się treningu, który będzie rozwijał masę mięśniową. Jednak bez odpowiedniej podstawy, jaką jest masa mięśniowa, będzie to gubienie wagi, a nie redukcja tkanki tłuszczowej. A przecież nie chodzi nam o cyferki, tylko dobrze prezentujące się ciało!

  1. Zbyt dużo cardio.

Dwugodzinny trening na bieżni lub orbitreku nie przyniesie pożądanych efektów. Jak wyrzeźbić sylwetkę kobiecą? Zdecydowanie najlepsze efekty da połączenie progresywnego treningu siłowego oraz odpowiednich systemów energetycznych. Pozwoli to zabezpieczyć mięśnie przed atrofią przy ujemnym bilansie kalorycznym. Należy również myśleć o tym, jak zwiększyć wytrzymałość – ma ona niebagatelne znaczenie w kształtowaniu sylwetki. Na siłowni w Oświęcimiu GymForYou możesz pracować nad swoim ciałem kompleksowo – znajdziesz u nas wszystko, co niezbędne do dobrego treningu siłowego, cardio oraz wytrzymałościowego (i nie tylko!).

  1. Brak kontroli efektów.

Nie chodzi o ważenie, ale zdjęcia sylwetki, pomiary obwodów ciała. Należy pamiętać, że sama waga nie jest wyznacznikiem skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej.

  1. Za dużo cheat mealów.

Jedno ciastko do kawy może nie zrujnuje Twoich wysiłków, jednak codziennie przez miesiąc może sporo namieszać.

  1. Nieodpowiednia regeneracja.

Niestety, kobiety pracujące 10-12 godzin nie pogodzą ciężkich treningów siłowych z pracą zawodową i życiem rodzinnym.

  1. Niewłaściwa częstotliwość treningów.

Skuteczne kształtowanie sylwetki wymaga zachowania optymalnej częstotliwości treningów. Zwykle 2 – 3 jednostki w ciągu tygodnia to za mało, by móc cieszyć się owocnym odchudzaniem. W większości przypadków na znacznie lepsze efekty liczyć można, stawiając na większą liczbę krótszych jednostek treningowych.

Jak widzisz, kształtowanie kobiecej sylwetki nie jest wcale tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Wpływ na to, jak będzie szła budowa masy mięśniowej i redukcja, ma wiele kwestii. I choć wiele z nich wydawać się może dość prozaicznych i oczywistych, tak nierzadko znaczenie mają niuanse. Właśnie dlatego, aby się w tym wszystkim nie pogubić, ważny jest odpowiedni plan.

Jeśli nie wiesz, jak go ułożyć lub tez po prostu chcesz zawierzyć kształtowanie sylwetki specjalistom, zdaj się na zespół GymForYou – z przyjemnością Ci w tym pomożemy!