Zajęcia dla kobiet w ciąży Oświęcim

Już niedługo powitasz swoje maleństwo na świecie? Trening w ciąży ułatwi poród, a także pomoże Ci już teraz poprawić samopoczucie oraz utrzymać dobrą formę. Zapisz się na specjalne ćwiczenia, dostosowane do Twoich potrzeb.

Zajęcia dla ciężarnych są prowadzone przez trenerkę z wieloletnim doświadczeniem. Sale są schludne i odpowiednio wyposażone. W miłej atmosferze zadbasz o siebie oraz swojego maluszka, tak by już wkrótce być zdrową, pełną sił, szczęśliwą mamą. Zapraszamy na zajęcia dla kobiet w ciąży w Oświęcimiu!

Zajęcia dla kobiet w ciąży z Oświęcimia

Zajęcia dla kobiet w ciąży z Oświęcimia i okolic zarówno pozwalają się przygotować się do:

 • porodu naturalnego,
 • porodu przez cesarskie cięcie,
 • połogu,
 • macierzyństwa.

Przy okazji ćwiczenia pomagają utrzymać dobrą kondycję i sprawność przez całe 9 miesięcy. Trening zawsze jest zgodny z zaleceniami WHO, a także PTG.

Podczas zajęć dla kobiet w ciąży ćwiczenia są dostosowane do wszelkich bolączek związanych ze zmianami pojawiającymi się w ciele i związanym z nimi dyskomfortem. Treningi są tak zaplanowane oraz prowadzone, że każda uczestniczka czuje się odpowiednio zaopiekowana. Dzięki regularnym ćwiczeniom będziesz bardziej gotowa nie tylko fizycznie, ale też psychicznie na nadchodzące wyzwania.

Zajęcia dla ciężarnych w Oświęcimiu to także wspaniała okazja do wymiany doświadczeń z innymi kobietami czy nawet zdobycia nowych znajomych. Wspólnie będziecie wspierać swoje ciało oraz stymulować zdrowy, prawidłowy rozwój dziecka.

Trening dla kobiet w ciąży w Oświęcimiu

Trening dla kobiet w ciąży w Oświęcimiu oraz zajęcia dla świeżo upieczonych mam przynoszą wiele wymiernych korzyści. Nie bez powodu WHO zaleca, by niezależnie od wcześniejszych nawyków, każda przyszła mama pozostawała aktywna do czasu porodu (oczywiście, jeśli nie ma żadnych przeciwskazań).

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia dla ciężarnych?

 • ciąża może być zachętą do zmiany trybu życia na zdrowszy, co będzie wiązać się z kontynuacją nowych nawyków po porodzie;
 • według badań aktywność w ciąży zapobiega (a także pomaga w leczeniu) cukrzycy ciążowej;
 • mimo zwiększonej pracy serca płodu w trakcie aktywności fizycznej mamy, ćwiczenia powodują pozytywny spadek oporu w krążeniu płodu;
 • badania potwierdzają, że dzieci matek aktywnych w ciąży:
  • mają niższą zawartość tkanki tłuszczowej, są bardziej ruchliwe, ale też łatwiejsze do uspokojenia;
  • są mniej obciążone ryzykiem chorób m.in. gospodarki cukrowej i układu krążenia;
  • szybciej rozwijają się psychosomatycznie;
  • mają lepiej rozwinięty ośrodek równowagi;
  • rzadziej są obciążone asymetrią.

Regularne treningi dla kobiet w ciąży w Oświęcimiu również:

 • zmniejszają ryzyko porodu przedwczesnego;
 • wspierają rozwój płodu;
 • zapewniają szybszy poród;
 • pomagają szybciej wrócić do formy po porodzie;
 • poprawiają nastrój i ogólne samopoczucie;
 • zmniejszają przyrost wagi.

Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz brać udział w zajęciach dla kobiet ciężarnych w Oświęcimiu, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy także do kontaktu z naszą obsługą.

Zajęcia dla ciężarnych z kartą Multisport Oświęcim

Ponieważ nasza placówka bierze udział w programach benefitowych, częścią naszej oferty są także zajęcia dla ciężarnych z kartą Multisport Oświęcim. To wyjątkowo opłacalna opcja dla wszystkich mam, które otrzymały taką gratyfikację od swojego pracodawcy. W ten sposób firmy mogą świetnie wspierać swoje pracownice odpowiadając na ich realne potrzeby, zyskując jednocześnie gwarancję, że szybciej i w lepszej formie będą mogły wrócić do pracy.

Dotychczas chodziłaś po prostu na siłownię, pływalnię czy w inny sposób korzystałaś z tego świadczenia pozapłacowego? A może zupełnie Cię nie interesowało? Jeśli masz taką możliwość, teraz jest idealny moment. Poproś o dopisanie do programu, by brać udział w zajęciachdla ciężarnych z kartą Multisport Oświęcim.

Trening w ciąży pod okiem specjalisty

Trening w ciąży pod okiem specjalisty jest skuteczny, przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny. Prowadząca jest mamą, a zawodowo trenerką personalną specjalizującą się w ćwiczeniach prozdrowotnych. Pracuje z kobietami w każdym wieku. Zajmuje się przygotowaniem do ciąży i jej przebiegu, a także porodu, połogu i macierzyństwa.

Biorąc udział w naszym treningu w ciąży pod okiem specjalisty oddajesz się pod opiekę prowadzącej, która współpracuje z Oświęcimskim Oddziałem Szpitalnym Położniczo- Ginekologicznym. Jest prawdziwą specjalistką w tej dziedzinie, co potwierdzają liczne certyfikaty. Ćwiczenia okołoporodowe, a także wspierające zdrowie intymne kobiet to jej pasja. Od lat promuje bezpieczną i zdrową aktywność fizyczną wśród przyszłych, także świeżo upieczonych Mam.

Ciąża, poród i macierzyństwo to nie lada wyzwanie, ale możesz się do tego przygotować. Regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na Ciebie oraz Twoje dziecko. Wzmocnij swoje ciało i zdrowie z pomocą doświadczonej profesjonalistki – zapisz się na zajęcia dla kobiet w ciąży w Oświęcimiu!

O prowadzącej

Marta Jankowska, prywatnie mama, a zawodowo od wielu lat związana z prozdrowotnymi treningami personalnymi. Wspiera kobiety na każdym etapie życia: przez przygotowanie do ciąży, ciążę, poród, połóg, po późniejszy czas trwania macierzyństwa, aż po menopauzę. Oprócz dyplomu ze studiów z zakresu aktywności fizycznej i promocji zdrowia publicznego, jest wielokrotnie certyfikowaną trenerką treningu w ciąży i po niej, treningu z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.