Powrót do regularnych treningów na wiosnę

Powrót do regularnych treningów na wiosnę – dlaczego warto?

Pora wybudzić się z zimowego snu. Po miesiącach stagnacji i ospałości, większości z nas przyda się nieco ruchu. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na powrót do regularnych treningów na wiosnę!

Powrót do treningów na wiosnę – jak się zmotywować?

Powrót do treningów na wiosnę może być trudny po zimowym lenistwie i wygrzewaniu się pod kocem. Liczne korzyści zdrowotne powinny być wystarczającą zachętą do ruchu, ale w praktyce wiele osób ma kłopot ze zmotywowaniem się do ćwiczeń, nie wspominając o regularnym treningu.

Istnieje na szczęście kilka skutecznych sposobów na to, by przekonać się do aktywności fizycznej. Na pewno warto spróbować:

 • ustalić sobie jasny cel – wiele osób ćwiczy, by zrzucić kilka kilogramów albo poprawić swoją sylwetkę (np. po to, by lepiej prezentować się latem na plaży). Równie dobrymi powodami mogą być np. poprawa kondycji, by bez zadyszki wchodzić po schodach na 6. piętro czy bez problemu bawić się z dziećmi/wnukami;
 • zachęcić kogoś bliskiego do wspólnych ćwiczeń – razem raźniej jest jeździć na rowerze, chodzić na siłownię czy wykonywać trening w domu. Zaproś do wspólnej aktywności partnera/partnerkę, rodzeństwo, dzieci czy znajomych;
 • pochwalić się bliskim – wyjątkowo silną motywacją jest… presja otoczenia. Kiedy powie się już wszystkim znajomym i rodzinie, że zaczyna się regularne ćwiczenia, z pewnością będą pytać o postępy. Wtedy wygra poczucie obowiązku i szybko nowe zajęcie wejdzie w nawyk;
 • wybrać aktywność, która jest przy okazji dobrą zabawą – na pewno nie ma sensu zmuszać się do ćwiczeń. Najrozsądniej robić to, co po prostu jest przyjemne. Z tego względu dużym powodzeniem cieszą się np. zajęcia zumby w Katowicach, na których przyjemna atmosfera, energetyczna muzyka i taneczne ruchy wprawiając w świetny nastrój.

Jak ćwiczyć?

Wiele osób chce zacząć ćwiczyć, ale nie ma pojęcia, jak właściwie to robić. Opcji jest naprawdę wiele. W zależności od potrzeb, można postawić na trening m.in. siłowy, cardio, wytrzymałościowy czy obwodowy. Ważne jest to, co właściwie chce się osiągnąć, np. wzmocnić mięśnie, zmniejszyć masę ciała, wymodelować sylwetkę, poprawić kondycję czy po prostu poprawić ogólną sprawność i stan zdrowia. W Sieci można znaleźć wiele poradników, ale najrozsądniej jest skorzystać ze wsparcia trenera personalnego.

Siłownia w Katowicach daje dostęp do wielu powszechnie wykorzystywanych maszyn, na których można ćwiczyć w oparciu o plan treningowy – własny, pobrany z Internetu czy specjalnej aplikacji albo polecony przez trenera. Wygodnym rozwiązaniem jest też po prostu zapisanie się na zajęcia grupowe. Pod okiem specjalisty osiąga się lepsze efekty, a do tego w każdej chwili można zadać pytanie albo poprosić o pomoc. Zachęcamy do sprawdzenia naszej bogatej oferty zajęć fitness Katowice.

Zalety powrotu do regularnych ćwiczeń

Liczne zalety powrotu do regularnych ćwiczeń sprawiają, że warto już dziś się na nie zdecydować. Korzyści z aktywności fizycznej są ogólnie znane, ale dobrze sobie o nich przypominać. Przede wszystkim dzięki nim można:

 • poprawić kondycję,
 • obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi,
 • wzmocnić mięśnie, kości i stawy,
 • zwiększyć wydolność płuc i serca,
 • podnieść odporność organizmu,
 • poprawić koncentrację i pamięć,
 • zyskać pewność siebie i energię do działania,
 • poprawić ogólne samopoczucie,
 • zmniejszyć stres,
 • kontrolować wagę,
 • wymodelować sylwetkę i poprawić jędrność ciała, skóry,
 • podnieść jakość snu.

Dzięki ćwiczeniom można również znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia wielu powszechnych chorób i przypadłości. W ten sposób równocześnie dba się o zdrowie fizyczne i psychiczne, a także wygląd.

Jak często ćwiczyć?

Kolejną ważną sprawą jest to, jak często ćwiczyć. Kwestia ta jest dość indywidualna, bowiem znaczenie mają m.in. ogólna sprawność, stan zdrowia czy cel, jaki chce się osiągnąć. Ogólnie zaleca się ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu, a jeśli wejdą już w nawyk, można zwiększyć częstotliwość do 4-5 razy. Nawet osoby bardzo aktywne i wysportowane muszą uwzględnić w swoim harmonogramie czas na regenerację, ponieważ w przeciwnym razie można doprowadzić do przeciążenia organizmu.

Rozkwitaj na wiosnę! Wykup karnet albo zapisz się na zajęcia fitness, by zaopiekować się swoim ciałem oraz psychiką. Zapraszamy do dobrze wyposażonej, schludnej i profesjonalnie obsługiwanej siłowni Gym For You Katowice!