Trening obwodowy - GymForYou

Trening obwodowy

Trening obwodowy jest treningiem wydolnościowo-siłowym, który skierowany jest na fizyczny rozwój holistyczny. Za pomocą ćwiczeń angażujących grupy mięśniowe całego ciała.

A więc korzyści jakie płyną z wykonywania treningu obwodowego to :

  • Podnoszenie wydolności tlenowej organizmu.
  • Wzmacnianie osłabionych grup mięśniowych.
  • Podnoszenie koordynacji czuciowo-ruchowej.
  • Poprzez wprowadzenie elementów „relaksujących” organizmu – rozluźnienia mięśni spiętych przez rolowanie oraz rozciągania – podnosimy możliwości regeneracyjne ciała.

Na zajęciach skupiamy się nad globalną pracą całego układu ruchu. Wprowadzane elementy koordynacyjne pozwalają zwiększać równowagę ciała w przestrzeni, większą kontrolę motoryczną co również ma powiązanie i przełożenie na technikę wykonywania ćwiczeń. Mocny nacisk na wzmacnianie centrum ciała czyli w ostatnim czasie mocno rozdrapywanym „core” daje nam korzyści większej stabilności oraz bezpieczeństwa dla całego kompleksu biodrowo-miedniczno-lędźwiowego (MUST HAVE dla każdego !).

Jak również poza szeregiem innych elementów pracujemy nad ćwiczeniami wielostawowymi z większym obciążeniem (lecz dopasowanym do każdego ćwiczącego).

Przeciwskazania to osoba z brakiem jakiejkolwiek historii aktywności ruchowej oraz indywidualne przypadki, które wykluczają osobę z wszelakich ćwiczeń ruchowych zaś dla osoby, która jest zdeterminowana i dopuszczona do ćwiczeń „od strony” zdrowotnej zaczynamy od najprostszych opcji ćwiczeń z minimalnym obciążeniem, aż powolutku dodając z treningu na trening i zwiększając swoje własne możliwości. 

Zapraszamy serdecznie, sprawdź na sobie !

Rafał Kukla – Trener Personalny.